W tym artykule przedstawię przewodnik, który pomoże ci usunąć historię swoich działań Google. Jak zapewne wiesz, konto Google rejestruje każdy ruch dokonany w Internecie.Google rejestruje wszystko, czego szukałeś w Internecie, wszystkie adresy, które kiedykolwiek wpisałeś w Chrome, filmy, które widziałeś w YouTube, wiadomości, które przeczytałeś w Google News, lub miejsca docelowe odwiedzone przez Google Maps. 

Informacje te są w większości gromadzone i wykorzystywane do dostarczania spersonalizowanych reklam i treści sugerowanych w Google News, YouTube i innych usługach.

Na szczęście, ze względu na ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO, które zostało już zastosowane w Europie, Google oferuje skuteczny mechanizm usuwania wielu informacji, które firma ma na Twój temat.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak usunąć historię firmy z Google, pierwszym krokiem jest uzyskanie dostępu do https://myactivity.google.com/myactivity  zalogowanie się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła. Kliknij trzy górne litery kreski i wybierz „Usuń aktywność”.

Kliknij opcję Dzisiaj i wybierz opcję Zawsze. Kliknij przycisk Usuń i potwierdź proces, klikając przycisk OK. Może być konieczne ponowne naciśnięcie „Usuń”.

 

Comments powered by CComment