Steam Play i Proton stanowią ogromny krok naprzód dla graczy Linuksa. Valve zobowiązał się do tego, aby gry Windows były dostępne dla Linuksa dla wszystkich, bez konieczności konfigurowania czegoś takiego jak Wine. Więc zrobili to dla wszystkich, z Protonem, własną wersją Wine firmy Steam. Dowiedz się, jak włączyć Steam Play na swoim systemie Linux i zacznij grać w gry Windows.Steam, jak wszyscy wiecie, jest największą platformą do gier na PC. Steam Proton w zasadzie stara się zwiększyć liczbę gier dostępnych w systemie operacyjnym Linux.


Chociaż SteamOS wciąż otrzymuje aktywne aktualizacje, nie widziałem jeszcze wielu graczy grających w gry na SteamOS. Valve włożył wiele wysiłkuwe wsparcie twórców WINE, a nawet zatrudnił kilku programistów do projektu Steam Proton.
Liste tytułów wspieranych przez Steam Play znajdziesz na https://www.protondb.com/ .

Więcej informacji na temat projektu Steam Proton można znaleźć w ich repozytorium otwartym na GitHub
Odblokowanie / aktywacja Steam Proton w systemie Linux jest łatwe. Po prostu przejdź do Steam> Ustawienia> Odtwórz Steam i przełącz opcję „Włącz grę Steam dla obsługiwanych tytułów”.

Valve przetestował i naprawił niektóre tytuły Steam, a teraz będziesz mógł grać w te tytuły. Jeśli jednak chcesz pójść jeszcze dalej i grać w tytuły, których nawet Valve nie testował, przełącz opcję „Włącz grę Steam dla wszystkich tytułów”.

 

 

Comments powered by CComment